Loader

Program – popis emisija

Talenti – Cilj emisije je podizanje svijesti javnosti o sposobnostima i doprinosu osoba s invaliditetom. Emisijom Talenti ćemo inspirirati slušatelje životnim pričama osoba, koje unatoč  invaliditetu ili drugim vrstama ograničenja ostvaruju svoje snove i nižu zavidne uspjehe.
Emitiranje: svaki drugi utorak u 19:00.

Pozitiva – U svakodnevnim vijestima iz Rijeke i okolice Istaknut ćemo sve pozitivne događaje, uspješne projekte, ostvarene uspjehe, akcije, projekte udruga, organizacija, institucija. Istinitno i mjerodvno ćemo informirati slušatelje o aktualnim zbivanjima.
Emitiranje: svakim radnim danom u 09:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.

Žuta ludnica – Mozaična emisija koju u potpunosti stvaraju gimnazijalci Prve sušačke hrvatske gimnazije, a bavi se temama bliskim mladima: od savjeta za pomoć pri učenju, preko komentara uspješnih školskih sistema do preporuka s područja glazbe, kulture, književnosti, kazališta. Kritičnim i realnim pogledom na svijet oko sebe, sušački gimnazijalci se nadaju i doprinosu lokalnoj zajednici.
Emitiranje: Svaki zadnji ponedjeljak u mjesecu u 19:00.

Luka različitosti – Emisija koja se bavi ekumenizmom među kršćanskim crkvama na riječkom području, ali i međuvjerskim dijalogom katolika, pravoslavaca, protestanata, muslimana, židova, pripadnika nacionalnih manjina poput Roma. Emisijom Luka različitosti bismo upoznavali ljepote kulturne baštine koja nas okružuje te pokušali poticati slušatelje na prihvaćanje različitosti kao kulturnog bogatstva.
Emitiranje: Svaki posljednji četvrtak u mjesecu u 19:00 sati te, uz prethodnu najavu, povodom obilježavanja posebnih događaja

Naši dečki – Mjesečna emisija koja promiče vrijednosti Domovinskog rata te se kroz razgovore s gostima (braniteljima, osobama značajnim za to povijesno razdoblje naše Republike i profesorima povijesti) prisjećamo žrtve koju su hrvatski branitelji ugradili u temelje naše slobode i neovisnosti.
Emitiranje: svake druge srijede u 19:00